Starostlivosť o nové tetovanie. Ako na to?

09.10.2023

Keďže starostlivosť o vaše nové tetovanie začína už v tetovacom štúdiu, v La Casta sa o to postaráme komplexne. Balíme nové umenie na vašej koži do špeciálnej fólie, ktorá ho chráni počas kritických prvých hodín a radi vás naučíme, ako na starostlivosť doma.

Tetovanie je potrebné pravidelne a opatrne umývať, najlepšie vodou a jemným, napríklad detským, antibakteriálnym mydlom. Ak vás trápi, že odstránenie fólie z tetovania bude problém, uistite sa, že ho jemne namočíte namiesto toho, aby ste ho násilne odstránili.

Po dôkladnom vysušení je potrebné tetovanie namazať krémom, avšak nie skôr než sa úplne vysuší. Preferujeme tie, ktoré nezamedzujú dýchanie vašej kože a umožňujú jej hojiť sa správne, s minimálnym vytváraním jaziev.

Stratégia hojenia v praxi

Mazanie je kľúčové, ale príliš veľa môže byť takisto škodlivé ako príliš málo. Doporučujeme tetovanie mazať 2 – 4 krát denne, ale len v rámci prvého týždňa, aby sa zabránilo potenciálnemu praskaniu chrást.

Nasledujúce týždne...

Niekedy vám starostlivosť v druhom a treťom týždni môže prísť ako sekundárna záležitosť. Naši špecialisti vám vysvetlia, kedy prechádzať na mazanie iba raz denne a ako zvoliť vhodný krém, ktorý podporí regeneráciu vašej kože..

Dodržiavajte tipy pre optimálne hojenie

  • Vyhnite sa dlhodobému kontaktu s vodou a chráňte tetovanie pred slnkom a soláriami.
  • Udržujte tetovanie čisté a chránené, ale zároveň nechajte kožu dýchať.
  • Používajte krémy, ktoré nie sú na báze antibiotík a zabezpečte, aby bol hojivý proces prirodzený a nenásilný.
  • Nestrhávajte si vzniknuté chrasty