TETOVANIE VLASOV


Trápi Vás čiastočná či úplná strata vlasov a radi by ste to zmenili, ale transplantácia vlasov nie je pre Vás tým pravým riešením ?

Aj s touto problematikou dokážeme zatočiť.

Trichopigmentácia či mikropigmentácia vlasových folikulov, zjednodušene povedané tetovanie vlasov je procedúra založená na vpravovaní semipermanentných organických pigmentov do vrchnej časti pokožky (epidermis) a to v podobe malých bodiek umiestnených vedľa seba. Touto technikou vieme docieliť vzhľad, ktorý imituje hustý porast mikrovlasov na tých častiach, kde vlasy chýbajú alebo sú riedke. Berieme do úvahy pohlavie, vek, pôvodnú farbu vlasov a samozrejme predstavy a požiadavky klientov o konečnom výsledku. Keďže ide o dočasnú mikropigmentáciu, je dobre podotknúť, že kozmetické farbivo sa postupne z tela odbúrava a v koži vydrží približne 2-3 roky. 

Trvanlivosť zákroku je u každého jedinca individuálna a záleží od rôznych faktorov a preto je dôležité dodržať pokyny starostlivosti.  Po prvom sedení je potrebné absolvovať korekciu a to v rozmedzí 5 až 8 týždňov od zákroku, na ktorej doladíme detaily a doplníme pigment podľa potreby pre dosiahnutie čo najprirodzenejšieho vzhľadu. Prvá korekcia je bezplatná.

Medzi výhody mikropigmentácie patrí okamžite viditeľný výsledok, možnosť voľby hustoty vlasov, ale aj fakt, že je možné jednotlivé plochy v priebehu času podľa potreby dopĺňať.


INDIKÁCIE

Zákrok je vhodné vykonávať pri:

  • všetky typy alopécie u mužov aj žien (alopacia androgenetica, jazviaca alopecia, alopecia areata, alopeciatotalis et univesalis, trakčná alopacia)                                 
  • strata vlasov u onkologických pacientov po ukončení chemoterapie (ideálne 6 mesiacov)        
  • korekcia jazvy na hlave rôzneho pôvodu

KONTRAINDIKÁCIE

Zákrok nie je možné vykonávať pri:

  • zápalové ochorenia ako Folliculitis Decalvans
  • systémové kožné ochorenia, poruchy hojenia kože v zmysle tvorby hypertrofických alebo keloidných jaziev
  • akútne onkologické ochorenie
  • autoimunitné ochorenia


V cenníku nájdete informatívne ceny, ktoré sa môžu líšiť od veľkosti tetovanej plochy.