Odstránenie tetovania laserom: Štyri najčastejšie otázky klientov

25.10.2023

Každý má svoj príbeh za tetovaním - niektorí sa tetujú na základe vášnivých rozhodnutí, na ktoré časom zmenia názor, iných zdobia tzv. nepodarky. V La Caste ponúkame profesionálne riešenia na odstránenie nežiaducich tetovaní.

1. Ako funguje odstraňovanie tetovania laserom ?

Najprv si povedzme čo je to tetovanie. Tetovanie je pigment vpravený do druhej vrstvy kože (dermis) a preto sa tam udrží dlhodobo, lebo biele krvinky by aj chceli tento pigment rozložiť a z tela vylúčiť, ale je príliš veľký a neporadia si s tým. Tu prichádza laser, ktorý rozbije pigment na menšie časti a tak biele krvinky začnú postupne rozoberať tetovanie a vylučovať ho cez lymfatický systém. 


2. Ako dlho bude proces trvať?

Dĺžka procesu závisí od viacerých faktorov, vrátane veľkosti tetovania, použitých farieb či toho aké je tetovanie staré. V neposlednom rade tiež záleží od lymfatického systému jedinca a dodržiavaní správnej starostlivosti. Spravidla väčšina klientov potrebuje niekoľko sedení v priebehu mesiacov. Pre optimálne výsledky odporúčame absolvovať sedenia s odstupom šesť až osem týždňov.


3. Ako sa mám na to pripraviť  a čo ma po zákroku čaká ?

Je dobre sa vyvarovať intenzívnemu slnečnému žiareniu. Opálená koža môže zhoršiť výsledky ošetrenia. Po procedúre bude miesto ošetrené laserom niekoľko dní citlivejšie, preto noste voľné oblečenie, aby ste predišli podráždeniu. Dôležité je tiež prvých 24 hodín po zákroku vyvarovať laserované miesto vode. Presnú starostlivosť Vám však vysvetlia naši certifikovaní kolegovia.


4. Je laserové odstránenie tetovania bolestivé ?

Pri rozhodovaní o laserovom odstránení tetovania sa často pýta na bolestivosť procesu. Áno, odstraňovanie tetovania môže bolieť, pričom stupeň bolesti závisí od veľkosti, polohy a typu tetovania. Laser rozkladá tetovací pigment, pričom citlivé oblasti, ako sú krk, tvár a ruky môžu byť bolestivejšie.